Forum www.artrogrypoza.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.artrogrypoza.fora.pl Strona Główna -> Kliniki / Szpitale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misia
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:17, 08 Kwi 2010    Temat postu: Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie

Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Prof. Antoniego Gębali w Lublinie to centrum pediatryczne dla regionu środkowo-wschodniego. Oficjalne otwarcie szpitala nastąpiło dnia 27 czerwca 1997 roku.

Dysponujemy 405 łóżkami, zgromadzonymi w 17 wysoko specjalistycznych Klinikach - Oddziałach. Rocznie realizujemy ponad 20 tys. hospitalizacji, wykonując w tym samym czasie około 6 tys. operacji oraz 700 tys. badań diagnostycznych. W strukturze szpitala funkcjonuje Poliklinika, skupiająca 23 specjalistyczne poradnie, w których rocznie udzielanych jest ponad 100 tys. porad lekarskich.

Naszą placówkę charakteryzuje wysoki poziom diagnostyki i leczenia, stale podnosimy jakość świadczonych usług medycznych. Fakt ten potwierdza hospitalizacja dzieci z całego kraju.

DSK posiada Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, oraz Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, a także Certyfikaty zgodności zintegrowanego zarządzenia DSK z normami ISO 14001 i PN-N-18001.

Dziecięcy Szpital Kliniczny należy do ścisłej czołówki najlepszych szpitali w Polsce, co potwierdził ranking dziennika "Rzeczpospolita" przeprowadzony w 2004 i 2005 roku. Jest również laureatem wyróżnienia Światowej Fundacji Zdrowie-Rozum-Serce w postaci międzynarodowego tytułu promocyjnego "Placówka Medyczna Przyjazna Pacjentowi", a także posiada Certyfikat przyznany przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce dla placówki profesjonalnie i z sercem współpracującej z wolontariuszami.

# Dyrekcja
# Kliniki i Oddziały Szpitala

* Klinika Chorób Dzieci
* Klinika Chirurgii Dziecięcej
* Klinika Endokrynologii Dzieci i Młodzieży
* Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej
* Klinka Kardiologii Dziecięcej
* Klinika Nefrologii Dziecięcej
* Klinika Neurologii Dziecięcej
* Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej
* Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia
* Klinika Urologii Dziecięcej
* Klinika Neurochirurgii
* Pozostałe Oddziały Szpitalne

Oddział Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Oparzeń – (VIII– X, XIII- XV)

Dziecięce Centrum Oparzeniowe (CALD)

Oddział Dializ

Oddział Dermatologiczny (XVI–XVII)

Oddział Rehabilitacji

Oddział Ortopedyczno-Urazowy (XIII – XV)

Manager: dr n. med. Tadeusz Lejman (Kierownik Oddziału Ortopedyczno-Urazowego)
direct phone:
phone: centrala /012/ 658 20 11
extension number: 1520, 1390, 1266, 1310
fax:
email:
Historia:
Nowoczesna ortopedia dziecięca na świecie zaczęła tworzyć się na przełomie lat 60 - i 70-tych ubiegłego wieku, w Polsce pierwsze kliniki ortopedyczne, specjalizujących się w problemach dzieci i młodzieży, powstawały w Poznaniu i Lublinie.

W latach 70 i 80 tych XX wieku, w ówczesnym Instytucie Pediatrii AM w Prokocimiu, w zespole chirurgów dziecięcych kierowanych przez prof. Jana Grochowskiego, kierownika Kliniki Chirurgii Dziecięcej, zaczęła się kształtować idea wydzielenia grupy chirurgów, podejmujących problemy z zakresu ortopedii dziecięcej (m.in. dr Wiesława Żurek oraz dr Stanisław Szklarczyk). W latach 80-tych, celem stworzenia specjalistycznego zespołu ortopedów dziecięcych, do Kliniki Chirurgii Dziecięcej dołączyli specjaliści z zakresu ortopedii i traumatologii z ówczesnej Kliniki Ortopedii AM, dr Wojciech Radło oraz dr Tadeusz Lejman wraz z doktorami: Stanisławem Szklarczkiem, Krzysztofem Miklaszewskim, Jerzym Sułko i Piotrem Michno, będącymi w trakcie szkolenia specjalizacyjnego, utworzyli zespół ortopedów dziecięcych. W 1989 roku powstał Oddział Ortopedii i Traumatologii, a jego pierwszym kierownikiem został dr Wojciech Radło. Od roku 2008 Oddziałem kieruje dr Tadeusz Lejman.

W latach 90-tych XX wieku pracę i specjalizację w Oddziale Ortopedii i Traumatologii rozpoczęli dr Dariusz Kotulski i dr Bartłomiej Kowalczyk. W ostatniej dekadzie do zespołu dołączyli: dr Jarosław Feluś, dr Jakub Danielak, dr Szymon Oleksik oraz dr Adam Podosek. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Oddziale odbywają także Wojciech Olipra, Artur Oberc i Marcin Karlikowski jako rezydenci.

Zespół doskonalił i nadal poprawia swoje umiejętności w ortopedii dziecięcej poprzez liczne staże zagraniczne (dr T.Lejman – Szwajcaria, USA; dr J.Sułko, P.Michno – USA, dr K.Mikalszewski – Austria, dr B.Kowalczyk – USA, Wlk.Brytania, dr A.Podosek, J.Feluś, Z.Oleksis – Wlk. Brytania)

W latach 90-tych Oddział odwiedzali i dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem światowej sławy specjaliści z zakresu ortopedii dziecięcej: prof. Mercerer Rang, prof. Gillespie, prof. Carl i Deborah Staniński, prof. Klaus Parsch i inni. Zespół nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc również udział w krajowych i zagranicznych szkoleniach i sympozjach, prezentując swoje doświadczenia w formie prezentacji i publikacji w fachowych czasopismach krajowych i zagranicznych.

Kierownik Oddziału, dr Tadeusz Lejman, wraz z Prof. Markiem Napiontkiem (Poznań) jest jednym z dwóch polskich członków POSNA (Pediatric Orthopaedic Society of North America ) – elitarnego stowarzyszenia ortopedów dziecięcych Ameryki Północnej.

Działalność bieżąca:
Oddział prowadzi kompleksowe leczenie:
- wrodzonych wad układu ruchu (np. skrócenia i deformacje kończyn dolnych, stopy końsko-szpotawe, zwichnięcia stawów biodrowych)
- wad i chorób kręgosłupa (leczenie rehabilitacyjne i operacyjne z trójwymiarową korekcją i stabilizacją)
- urazów układu kostno stawowego i zmian pourazowych
- operacyjnego leczenie stanów zapalnych stawów i kości oraz leczenie następstw stanów zapalnych (zaburzenia osi, skrócenia)
- nowotworów kości.Pacjenci ze złośliwymi guzami kości mają możliwość pełnej diagnostyki, z wykorzystaniem licznych pracowni diagnostycznych naszego szpitala (np. Pracowni Radiologicznej, Tomografii Komputerowej, rezonansu Magnetycznego, Pracowni Scyntygraficznej, laboratoriów biochemicznych, Pracowni Histopatologicznej ), a następnie leczenia w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Pracowni Radioterapii. Oddział Ortopedyczno – Urazowy prowadzi leczenie operacyjne łagodnych i złośliwych guzów kości, posiada dwudziestolenie doświadczenie w wykonywaniu tzw. miejscowych resekcji guzów kości, z oszczędzeniem kończyny, a ostatnio również z oszczędzeniem naturalnych stawów (resekcji podlega guz z odpowiednim marginesem tkanek miękkich, nie zaś cała kończyna).
- artorogrypozy ze szczególnym uwzględnieniem kończyn dolnych (leczenie operacyjne, rehabilitacja, ortezy)
- wrodzonej łamliwości kości (osteogenesis imperfecta) – korekcja deformacji, leczenie i zapobieganie złamaniom

Pacjenci po zakończeniu leczenia chirurgicznego w oddziale Ortopedii kontynuują leczenie w trybie ambulatoryjnym, w tym również leczenie rehabilitacyjne w ramach Zakładu Fizjoterapii i Oddziału Rehabilitacji naszego szpitala (konsultacje lekarskie w poradni, zabiegi fizjoterapeutyczne, kinezyterapia, basen)

Sukcesy:
- Doskonałe efekty w leczeniu guzów kości. Jako pierwszy ośrodek w Polsce w latach 90-tych wprowadził miejscową resekcję guza kości, bez konieczności amputacji kończyny. Obecnie jedyny ośrodek w Polsce wczepiający w miejsce usuniętego fragmentu kości allografy (przeszczep z obcego organizmu), co daje szansę na odbudowę naturalnej struktury kostnej. Oddział dysponuje również możliwością wszczepiania endoprotez onkologicznych zamawianych dla indywidualnych pacjentów.
- wiodący ośrodek w leczeniu deformacji układu ruchu u dzieci z artrogrypozą
- pierwszy ośrodek w Polsce wprowadzający metodę Ignatio Ponseti’ego w korekcji stóp końsko-szpotawych (2002 rok). Obecnie ośrodek ma doskonałe efekty w leczeniu tego schorzenia, porównywalne z najlepszymi klinikami w Europie i USA.

Dla pacjenta:
Konsultacje, prowadzone przez specjalistów w Poradni Ortopedycznej, odbywają się codziennie, w godz. 9.30 – 14.30, na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Termin konsultacji ustalany jest w Głównej Rejestracji Szpitala. W wyjątkowych wypadkach, pacjenci przyjmowani są w poradni poza kolejką, w tzw. trybie pilnym, po uzgodnieniu terminu z konsultującym specjalistą.

Dr Tadeusz Lejman - poniedziałek, środa
Dr Krzysztof Miklaszewski - poniedziałek, czwartek
Dr Jerzy Sułko - wtorek, piątek
Dr Bartłomiej Kowalczyk - środa, piątek
Dr Dariusz Kotulski - czwartek, piątek
Dr Wojciech Radło (1/2etatu) - co druga środa, poniedziałek

Codziennie udzielane są również porady i konsultacje tzw. urazowe, u pacjentów zaopatrzonych w SOR naszego szpitala. Porad urazowych udzielają dr Jarosław Feluś, dr Zygmunt Oleksik wraz z zespołem specjalizujących się lekarzy, wg osobnego harmonogramu przyjęć Poradni Urazowej. Pracowania USG przy Oddziale Ortopedyczno Urazowym wykonuje badania USG narządu ruchu wyłącznie dla Pacjentów Oddziału, na podstawie skierowania przez konsultującego specjalistę. Badania wykonywane są w poniedziałki i środy ( Dr Jarosław Feluś, dr Dariusz Kotulski).

UWAGA!
Pracownia nie wykonuje przesiewowych badań stawów biodrowych u noworodków i niemowląt!

Leczenie stacjonarne (operacyjne lub zachowawcze) w ramach Oddziału obywają się na podstawie ustalenia terminu przyjęcia przez konsultującego specjalistę w Poradni Ortopedycznej USD UJ.

Telefony: centrala
Rejestracja: 1056
Sekretariat Oddziału: 1520
Dyżurka lekarska: 1381
Poradnia Ortopedyczna: 1741


Zespół:
Dr Tadeusz Lejman –ordynator oddziału
Dr Krzysztof Miklaszewski – z-ca ordynatora
Dr Bartłomiej Kowalczyk – z-ca ordynatora
Dr Wojciech Radło
Dr Jerzy Sułko
Lek. med. Dariusz Kotulski
Lek. med. Jarosław Feluś
Lek. med. Stanisław Szklarczyk
Lek. med. Zygmunt Oleksik
Lek. med. Jakub Danielak
Lek. med. Adam Podosek
Lek. med. Wojciech Olipra
Lek. med. Artur Oberc
Lek. med. Marcin Karlikowski


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
justam79
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:12, 21 Kwi 2010    Temat postu:

Bardzo polecam DSK Lublin. Leczymy tam naszą córkę prawie 11 lat i nigdy nie zawiodłam się na lekarzu, który ją prowadzi. Dziewczyny! Nie wiem czy można podawać jakieś bliższe dane osobowe lekarzy??? W każdym razie my trafiliśmy na cudownego człowieka, lekarza z prawdziwym powołaniem. Bardzo dużo mu zawdzięczamy, a właściwie nie my, a nasza Ola. A co do opieki na oddziale to jest jak jest pewnie w całej Polsce...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.artrogrypoza.fora.pl Strona Główna -> Kliniki / Szpitale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Forum.
Regulamin